Praplaukę Varėne, vandens turizmo mėgėjai dažnai ją pavadina „neatrastąja“ upe. Atraskite savo Varėnę!
Senojoje Varėnoje Varėnė įteka į Merkį. Prieš Senąją Varėną ji užtvenkta, todėl išsiplečia į platoką tvenkinį. Kelionė pradedama siaura upės vaga, apaugusia aukštomis žolėmis. Nuo tilto per Vilniaus-Alytaus kelią pradžios upė kurį laiką teka pelkėtu slėniu, kuriame gausu šaltinių. Plaukdami tankiai nendrėmis apaugusiais upės vingiais, netrukus pastebėsite, kad Varėnės krantai pradeda sausėti, o prie vandens priartėja išlakių pušų eilės su jose įsiterpusiomis saulėje spindinčiomis smėlio aikštelėmis. Pievas pakeičia smėlėti skardžiai, miškingi ir statūs šlaitai, kurie palydi iki pat tyriausiu vandeniu spindinčio Varėnio ežero.
Ežeras yra plaukimo Varėne pusiaukelė. Upė tampa sekli, prasideda kelionė su gausybe posūkių, išvartų, kitokių kliūčių, – šiame ruože Varėnė kiek primena Ūlą. Plaukdami toliau, gėrėsitės dangų remiančiu mišku. Varėnė yra siaura, todėl šiame ruože plaukiantiesiems teks išbandyti ne tik ištvermę, bet ir sumanumą.
Sėkmingai išvengę prikritusių į upę senų medžių, įveikę posūkius, ir, prireikus, persinešę baidarę pro įvairias kliūtis, pajusite, kad praturtėjote ne tik ekstremalaus plaukimo baidarėmis patirtimi, bet kartu ir patyrėte įspūdžius, susijusius su tyliu upės grožiu, ramiu plaukimu.
Varėnė – pietų lietuvos upė, dešinysis Merkio intakas, įtekantis į Merkį Senojoje Varėnoje.
Maršruto atstumai:
- Babriškės – Glūkas ~ 6 km.
- Glūkas – Merkys ~ 7 km.
Antrą, trečią dieną plaukimą galima pratęsti Merkio upe.
Mes visada patarsime koki geriausią maršrutą Jums pasirinkti! Susisiekite dabar.